Humb jetën minatori në Bulqizë

Një minator ka gjetur vdekjen nga shpërthimi i një mine ditën e sotme në Bulëqizë.

Viktima është identifikuar si Angjelosh Shahini, 52-vjeç, cili gjeten vdekjen e menjëhershme teksa ishte duke vendosur lëndën plasëse. Dyshohet se shpërthimi u aktivizua aksidentalisht nga pakujdesia e 52-vjeçarit. Shpërthimi ka ndohur në zonën D të galerive.

Një ditë më parë në Klos, minatori P.M, 57 vjeç gjeti vdekjen në minierë pas shpërblimit të lëndëve eksplozive. Për rastin në fjalë policia raportoi se ka arrestuar tre persona, dy zjarrmëtarë dhe teknikun e minierës.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here