VIDEO/ “Ditmir Bushati bëhet burrë”, qëllon me ujë deputetët e opozitës

Kaosi dhe tensioni ka shoqëruar punimet e seancës së Kuvendit ditën e sotme, ku opozita ka kërkuar lirimin e protestuesve të Kukësit.

Deputetët e opozitës bllokuan foltoren e Kuvendit dhe goditën në drejtim të Ramës me shishe me ujë, vezë e miell. I vetmi person që reagoi ndaj opozitë ishte ministry i Jashtëm Ditmir Bushati, i cili qëlloi me ujë ndaj deputetëve të opozitës, por ndaj tij nuk u mor asnjë mas disiplinore.

Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruci  përjashtoi nga seanca Klevis Balliun, Ervin Salianji dhe Flamur Noka.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here