Po sprapste dronët e Turqisë, rrëzohet avioni grek

Rrëzohet një avion luftarak grek, i ngritur në fluturim për të sprapsur dronët turq, që kishin shkelur hapësirën ajrore të Greqisë.

Mediat greke raportojnë se avioni është model “Mirage 2000-5” dhe thuhet se ka rënë në det pranë ishullit Skyros dhe nuk ka ende asnjë të dhënë për fatin e pilotit, e as për shkakun e rrëzimit.

Një helikopter “Super Puma” është nisur drejt vendit të rrëzimit për të kërkuar pilotin. Në operacion janë bashkuar edhe anije të flotës detare.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here