VIDEO/Si u shemb ndërtesa e një qendre tregtare nga zjarri, duke lënë mbi 60 të vdekur

Kjo video tregon se si qendra tregtare Komerovo është shembur, duke vrarë mbi 60 persona dhe plagosur shumë të tjerë. Ndërtesa u rrëzua nga një flakët vdekjeprurëse të dielën.

Video u bë publike nga Ministria e Emergjencave të Rusisë (EMERCOM) dhe tregon pasojat e ferrit.

Ekipet e shpëtimit vazhduan të punonin në ndërtesën e pasigurt pavarësisht faktit se çatia e saj dhe disa kate kishin rënë pjesërisht.

Zjarri është konfirmuar si një nga më vdekjeprurësit në 100 vjet. Deri të hënën pasdite, numri i të vdekurve ishte 64 persona, përfshirë fëmijë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here