Hodhën gaz lotsjellës, 5 urdhër-arreste për deputetët e “Vetëvendosjes”

Lëshohen pesë urdhër-arreste për deputetët e “Vetëvendosjes” në Kosovë, si të dyshuar se hodhën gaz lotsjellës gjatë punimeve të kuvendit. Mësohet se ligjvënësit Xhelal Sfelça, Fitore Pacolli, Drita Millaku, Salih Zyba dhe Liburn Alia pasi janë përjashtuar nga punimet e Kuvendit të Kosovës pritet që të arrestohen.

Për ta Prokuroria e Prishtinës ka lëshuar urdhër-arreste dhe pritet që pasi të dalin nga salla të shoqërohen nga ana e policisë. Gjatë punimeve në kuvend që në fillim të senacës së paradites ka pasur debate të forta dhe në kohën kur bëhej gati të votohej marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi, deputetët e Vetëvendosjes hodhën në sallë gaz lotsjellës.

LEXO EDHE  "Çfarë trishtimi! Ben Bajo nuk do t’i hapë më sytë"/ Rama reagon pas ndarjes nga jeta të skulptorit

Kjo ka bërë që të shtyhem punimet pas disa minutash, por për tre herë radhazi janë ndërprerë pikërisht për shkak të veprimeve të deputetëve.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here