Video/ Përmbytet qendra tregtare, gjendje kaotike në autostradë Tiranë Durrës

Reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme të shumta në të gjithë Tiranës. Autostrada Tiranë-Durrës është përmbytur nga reshjet që kanë sjellë edhe baltë me vete.

Po kështu tek Qendra tregtare City Park përgjatë autostradës niveli i ulit ka kaluar 1 metër. Qytetarët sjellin video nga oborri, ku makinat duken të mbuluara nga uji.

Aty është krijuar një kaos e panik dhe qytetarët shkruajnë se askush nuk iu ka shkuar për t’i ndihmuar. “Na ka ardhur uji deri në timon. Jemi në rrezik të mbytemi. Ju lutem na ndihmoni”, shkruajnë qytetarët.

 

 

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here