Horoskopi 14 Shkurt

Dashi

Planetët do e favorizojnë tej mase jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe do kaloni vetëm çaste te bukura pranë atij qe dashuroni. Beqaret nuk duhet te joshin dike me gënjeshtra dhe mashtrime sepse e vërteta do dale ne drite shume shpejt. Buxhetin duhet patjetër ta menaxhoni me kujdes sepse po filluar problemet situata mund te marre tatëpjetën përgjithmonë.

Demi

Dite e turbullt do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Marrëdhënia me partnerin nuk ka për te qene aq e ngrohte sa ju do dëshironit. Beqaret duhet te kërkojnë persona te qete dhe te qeshur. Nëse iu afrohen individë serioze dhe pa humor, me mire t’i shmangin. Me financat tregoheni te matur, asgjë e keqe nuk ka për t’iu ndodhur.

Binjaket

Ka rrezik te jeni tej mase xheloze për partnerin tuaj sot dhe here pas here mundte keni edhe debate me te. Mundohuni te mos e teproni sepse edhe durimi i tij e ka një kufi. Mos e shkatërroni me dorën tuaj diçka te bukur qe e keni krijuar me mund. Beqaret duhet te jene me realiste dhe shume shpejt do e gjejnë personin ideal. Financat kane për te qene goxha te qëndrueshme.

Gaforrja

Ju te dashuruarit nuk do jeni shume diplomate me partnerin dhe ka rrezik qe ne disa momente te keni edhe mosmarrëveshje te vogla. Beqaret duhet t’i shprehin sa te mundin ndjenjat e tyre pasi ne te kundërt nuk do mund ta tërheqin pas vetes dike qe pëlqejnë. Ne planin financiar fati do jete ne anën tuaj dhe gjendja ka për te pasur përmirësime te jashtëzakonshme.

Luani

Ka shume gjasa qe një rival t’iu prishe harmoninë ne çift gjate kësaj dite. Do keni zënka te shumta me partnerin dhe do e ngrini zërin me shume nga sa duhet. Beqaret do gjenden ne ambiente mjaft te ngrohta dhe do realizojnë takimet e ëndërruara. Ndikimi i yjeve nuk do jete shume pozitiv për financat megjithatë me pak kujdes edhe mund t’ia dilni.

Virgjeresha

Mos lejoni askënd te ketë ndikim tek jeta juaj ne çift gjate kësaj dite sepse vetëm sa do ju prishin pune. Nga ana tjetër mundohuni t’i shprehni sa me tepër ndjenjat dhe te përgatisni edhe surpriza. Beqaret do takojnë papritur dike për te cilin do filloje t’iu rrahe zemra shume fort. Ne planin financiar do jete Urani ai qe do ua ndriçoje mendimet dhe nuk do ju lere te gaboni.

Peshorja

Dita e sotme do jete plot ngjyra për ju te dashuruarit. Nuk do keni as debatin me te vogël me partnerin dhe kënaqësitë do jene akoma me te forta se me pare. Beqaret me mire le te presin edhe pak kohe para se te bëjnë ndryshime ne jetën e tyre sepse ende nuk ka ardhur koha e duhur. Ne planin financiar çdo gjë ka për t’iu ecur mire dhe nuk do keni aspak probleme.

Akrepi

Dite jo shume e mire kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Here pas here mund te keni edhe disa mosmarrëveshje me partnerin tuaj dhe nuk do merreni vesh mire me te. Beqaret duhet te përfitojnë ne maksimum nga ftesat qe do ju bëhen sepse një nga personat mund te jete ai me te cilin do kalojnë jetën. Financat do jene goxha te mira, por nuk duhet kurrsesi ta teproni me shpenzimet.

Shigjetari

Yjet do kenë ndikim negativ tek jeta juaj ne çift gjate kësaj dite, kështu qe ju duhet te bëni te pamundurën qe te ruani qetësinë dhe ekuilibrin. Asgjë nuk do jete e lehte, por as e pamundur. Beqaret gjithashtu nuk duhet te nxitohen te hedhin menjëherë hapa sepse mund te pendohen shpejt. Marsi do i turbulloje disi financat dhe gjendja nuk do jete e përkryer.

Bricjapi

Duke qene dite goxha e ngarkuar ne pune, nuk do keni durim dhe kohe te merreni me partnerin tuaj sot. Ose do debatoni ose do preferoni te qëndroni pak kohe larg tij. Beqaret duhet te jene shume me te matur dhe do dine çfarë përzgjedhjeje te bëjnë. Sot do përjetojnë emocione. Financat do jene goxha te mira dhe mund te bëni edhe investime afatgjata.

Ujori

Ka rrezik qe situata ne jetën tuaj ne çift te mos jete ashtu si ju e keni dashur. Here pas here do keni edhe konflikte te ashpra me partnerin dhe do i kujtoni njeri-tjetrit te mirat qe i keni bere. Ky do jete gabim i madh. Beqaret me mire te mos hedhin asnjë lloj hapi sepse nuk është dita e tyre më me fat. Buxhetin duhet ta menaxhoni me më tepër përpikëri dhe gjendja do mbetet e kënaqshme.

Peshqit

Dite e këndshme edhe pse jo me ndonjë pasion te jashtëzakonshëm do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Merrini gjerat shtruar dhe keni për te pare qe do siguroni një te ardhme edhe me te mire. Beqaret do jeni tejet joshës dhe do flirtojnë njëkohësisht me disa persona. Do ja arrijnë qëllimit qe do i vene vetes. Me Venusin ne krah, nuk do keni aspak problem me menaxhimin e te ardhurave.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here