Arrestimi i Noizy, flet motra e Stresit: Policia është e njëanëshme

Pak ditë pas ndalimit të reperit Noizy nga policia, pas videos me armë, ka reaguar motra e Stresit, e cila pasi policia shpalli në kërkim vëllanë e saj për videon ku qëllonte me armë, deklaroi e indinjuar se përse nuk ndalohej edhe Noizy.

Ndonëse Noizy kishte publikuar një video të njëtët disa ditë më parë, i njëjti urdhër ndalimi nuk ishte vendosur për të dhe këtë fakt e vunë në dukje shumë fansa të Stresi ndërsa më vonë reagoi edhe motra e reperit. Në një intervistë për Gazetën Shqiptare, Fatjona tregon se në fakt është ndjerë keq për ndalimin e Noizy¬t nga policia.

“Unë nuk kam bërë asnjë denoncim naj Noizy¬t, më erdhi keq për të, nuk duhet ta kishin ndaluar vetëm pse ndaluan vëllain tim, apo për të treguar diçka” ka thënë Fatjona.

Ajo shton se i ka ardhur keq për ndalimin, por e heq nga vetja përgjegjësinë, duke thënë se nuk shkoi askund te autoritetet për denoncim dhe se reagimi i saj ishte si ai i shumë komentuesve të tjerë. Sipas saj, policia ishte e njëanshme në veprimet e bëra. Pas shpalljes në kërkim të Stresit nga policia, Fatjona Lushja shkroi në rrjetet sociale së ne fund të videos është edhe ai tjetri Noizy , që gjuan me pistoletë !

LEXO EDHE  Ndahet nga jeta aktorja e njohur e telenovelave

Po ai pse nuk shpallet në kërkim?! Ndryrësirat as shanset nuk kanë ti afrohen.
Fatjona, si u ndjeve për shpalljen e Stresit në kërkim?

Keq, sigurisht keq. Është e padrejtë.

Pas kësaj ju u akuzuat se denoncuat Noizy¬n për videon e tij me armë, Si qëndron e vërteta?

Jo, nuk është e vërtetë. Unë nuk kam bërë asnjë denoncim ndaj Noizy¬t. Nuk kam shkuar tek autoritetet, nuk kam bërë asgjë kundër Noizy¬t.

Por, statusi yt në rrjetet sociale mendon se i ka nxitur?
Përpara se ta thosha unë, videon e Noizy¬t e kishin nxjerrë shumë media dhe ishte publikuar gjithandej. Unë isha një nga të shumtët, por e kishin publikuar shumë të tjerë përpara meje, po flas për portalet, mediat e tjera.

Po kur u arrestua Noizy, çfarë mendove?

Më erdhi keq, nuk duhej ta kishin ndaluar vetëm pse ndaluan vëllain tim, apo për të treguar diçka.

Mendon se policia është e njëanshme?
Po, është e njëanshme, me vëllain tim ka qenë e njëanshme.

Në fakt, çfarë raportesh ka familja juaj me atë të Noizy¬t?

Baballarët tanë njihen, por çfarëdo që të kenë pasur në të shkuarën, ia kanë lënë së shkuarës. I kanë kaluar ato që kanë pasur më parë, tani kemi raporte të mira. Ata janë korrektë me njëri¬tjetrin.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here