Donald Lu ia merr këngës shqip: Ja na erdhi Viti i Ri… (Video)

Viti 2016 ka qenë mjaft i ngarkuar edhe për ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Donald Lu, me deklarata të forta për rendin dhe sigurinë si dhe për reformën në drejtësi.

Por tashmë duket se atmosfera festive ka mbërthyer edhe ambasadorin Lu i cili ka publikuar një video mjaft të veçantë, ku së bashku me stafin e ambasadës urojnë të gjithë shqiptarët për Krishtlindjet dhe Vitin e Ri.

LEXO EDHE  Kush mund të vendosë për kandidimin ose jo të Berishës për deputet?

Por si gjithmonë, Lu i përcjell mesazhet e tij në mënyrë mjaft origjinale dhe shqip. Kështu ka vendosur edhe në këtë video, ku këndon shqip “Ja na erdhi Viti i Ri”.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here