DIETA/ Si të dobësoheni në fytyrë (Video)

Shumë prej nesh duan faqe më pak të bëshme dhe kjo është e mundur duke ndjekur disa truke të vogla. Me pak durim dhe këmbëngulje ju mund të keni një fytyrë më të dobët.

Ruajtja e ujit ndonjëherë është shkaku kryesor i fytyrës topolake, ndaj është e nevojshme për të ndjekur një dietë pastrimi, duke eliminuar disa ditë kripën, sheqerin dhe ëmbëlsirat në përgjithësi, miellin e rafinuar dhe mishin e kuq.

Një zakon i mirë është të nisni ditën me një gotë ujë të ngrohtë me limon, mundësisht organik, dhe pastaj të hani për mëngjes ndoshta një filxhan bollgur dhe disa fruta me manaferrat, në varësi të sezonit, si qershi apo rrush.

LEXO EDHE  Alarmohen familjarët/ Çifti nga Librazhdi i ardhur nga Gjermania rezulton i infektuar me Covid

Në darkë mund të konsumoni lëng pineapple, sallatë jeshile dhe çaj jeshil.

Këshillohet të ndiqni një dietë me lëngje dhe perime. Duhet gjithashtu që të pini të paktën dy litra ujë në ditë.

Alkooli dehidraton trupin dhe kontribuon ndjeshëm në rritjen e ënjtjes në fytyrën tonë. Vera, birra dhe pijet e tjera alkoolike, gjithashtu, përmbajnë një numër të lartë të kalorive. Ndaj këshillohet që të eliminohen.

Xhenxhefil mund të kosnumohet edhe dy herë në ditë. Çaji jeshil është një antioksidant i fortë dhe vepron si një pastrues i mirë mire i trupit nga toksinat.

Burimi: DireDonnaPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here