“Rama një batakçi hajdut”. Shpërthen aktivisti i Organizatës politike

Organizata Politike i është vënë përballë qeverisë për reformat e fundit, si për reformën në arsimin e lartë ashtu edhe për ligjin që lejon importin e mbetjeve.

Shumë aktivistë janë kthyer në personazhe me aksionet dhe deklaratat e tyre. Klodi Leka një aktivizt i Organizatës Politike e quan kryeministrin Edi Rama, batakçi, e kaqol.

“Ej, a nuk ju ka mërzitur menderen kjo puna e integrimit në BE? I njëjti muhabet ç’prej ehuuuhaaa-s. Jo ma jep, jo s’ta jap, ndoshta ta jap… Më habit Merkeli kur tha thelloni reformat. Me siguri s’ia ka idenë fare dhe thjesht desh të hiqte qafe kaqolin e radhës që këtej vjedh si batakçi dhe andej hiqet si vizionar. Pfffff”, shkruan ai në Facebook.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here