De Biasi: Pse nuk u bëra trajneri i Italisë

Gianni de Biasi sërish protagonist, natyrisht në mediat italiane ku rrëfen një prapaskenë të disa muajve më parë.

Para emërimit të Venturës në krye të stolit të Italisë, trajneri i kombëtares shqiptare ishte përfolur shpesh si një ndër kandidatët e mundshëm, dhe tani konfirmon se ishte shumë pranë stolit të të kaltërve ndërsa u shpreh i pyetur në lidhje me sfidën e ardhshmë të kuqezinjve që do ta nisin impenjimin e parë zyrtar për 2017 pikërisht përballë Italisë.

”Sfida e ardhshme kundër Italisë? Do të kem një stimul më shumë për të bërë mirë, – deklaroi de Biasi duke shtuar, – Pjesa më e madhe e shqiptarëve bëjnë tifo për Italinë pas Shqipërisë. Shpresoj të bëj më mirë se herën e fundit. Po unë isha një hap larg kombëtares italiane dhe e di atë që më pengoi, është një njeri i vetëm” u shpeh De Biasi. Më pas trajneri i Shqipërisë preku edhe temën e ndeshjes së fundit ndaj Izraelit për të cilën deklaroi.

”Jam ende i tronditur nga disfata 3-0 në shtëpi kundër Izraelit. Shpresojmë ta marrim veten shpejt. Në fillim të fazës së eleminatoreve e dinim që do të ishte shumë e vështirë, pasi Italia dhe Spanja kanë shumë kualitet”.

Në fund edhe një mendim për Elseid Hysajn që këto ditë është përfolur shumë si një objektiv primar i Jose Mourinhos në merkaton e Manchester United. De Biasi deklaroi se mbrojtësi shkodran ka qenë gjithmonë shumë i zoti në aspektin taktik, pasi arrin të dalë përpara dhe të mbrojë duke shtuar se Hysaj është vetëm 22 vjeç dhe mund të përmirësohet ende.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here