Përgjaket festa e Halloween në Chikago, 10 të vdekur e 40 të plagosur (FOTO)

Të paktën 10 persona janë vrarë dhe rreth 40 të tjetrë janë plagosur ditën e djeshme gjatë festës së Halloween-it në Chicago.

Chicago ishte vendi i disa incidenteve në rrugë, në bare e klube, dhe në disa qendra të tjera të frekuentuara në masë nga njerëzit.

Në prag të çdo feste në Chicago është e dukshme rritja e konsumimit të alkoolit dhe shkallës së krimit.

LEXO EDHE  Të shtëna me armë në një supermarket në New York, një i vdekur dhe disa të plagosur

Edhe përkundër masave të shumta dhe të rrepta të sigurisë, forcat amerikanë të sigurisë e kanë të vështirë të vënë rregull në këto zona të qytetit, ku raportohet se nuk ka aspak ulje të shkallës së krimit. Vetëm nga fillimi I këtij viti e deri në fund të shtatorit, në Chicago janë vrarë më shumë se 600 persona.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here