“Edi Rama respektoi kodin e heshtjes me Kartelin e drogës, nuk tha asnjë fjalë për Dibrën”

Kreu i opozitës Lulzim Basha sulmoi kryeministrin Edi Rama duke thënë se ka zgjedhur të ketë fundin e kartelit të drogës. Basha tha se Rama respektoi kodin e heshtjes me këtë kartel pas nuk tha asgjë për blerjen e votës në Dibër.

“Edi Rama e respektoi sot kodin e heshtjes me Kartelin e Drogës, duke mos thënë asnjë fjalë për blerjen e votës edhe pse i madh e i vogël kanë parë me zë e me figurë se si mbinë në gjithë Dibrën kioskat ku një vote për kandidatin e tij blihej me lekë e me euro. Karteli i tij i drogës bleu mijëra vota në vendin anëtar të NATO-s, kandidat për anëtarësim në BE, por Rama nuk tha asnjë fjalë të vetme. Duke ruajtur kodin e heshtjes, ai nënshkroi sot nga podiumi i Parlamentit një kontratë të re me krimin, pasi punë të tjera i presin, zgjedhjet po vijnë”, deklaroi Basha.

LEXO EDHE  Vasili: Tërmetet e 21 shtatorit dhe 26 nëntorit nxorën ‘lakuriq’ paaftësinë e këtij kryeministri

Por sipas kreut të PD, ‘sado të forcohet karteli i drogës, sado të blejnë votat, të ndërtojnë pista avionësh, ate e pret një fund fatal, sepse nuk e mundin dot një shoqëri të tërë, nuk e inkriminojnë dot një komb’.
“Edi Rama ka zgjedhur të ketë fundin e kartelit të drogës, dhe atë fund do të ketë kur populli ta vërë para. Ajo ditë po vjen me shpejtësi, dhe atij nuk do ti bëjnë më punë as opingat e krimit e as avionët e drogës. #Shqiperia me mire pa Edi Ramen|, shkruan Basha.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here