Ja kush janë 10 mrekullitë arkitekturore (VIDEO)

Tempulli Meenakshi Amman në shtetin e Tamil Nadu në juglindje të Indisë, ka marrë emrin e avatarit të perëndeshës hindu Pavarti.

Me 14 gopurame (kulla të mbushura me figura fetare) dhe mbi 33 mijë skulptura brenda tempullit, ky tempull është një prej mrekullive arkitekturore më pak të njohura, por më të mrekullueshme në botë. …

LEXO EDHE  Besonte se nuk do të vdiste kurrë/ Ndahet nga jeta miliarderi

Shihni më poshtë këtë mrekulli dhe shumë të tjera.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here