VIDEO/ Ja pamjet e sherrit mes policisë dhe bizesmenit Bamllari

Biznesmeni Altin Bamllari ka shkruajtur në Facebook se ishte dhunuar nga Policia mbrëmjen e së shtunës, pas mesnate.

Nga ana e saj, Policia ka nxjerrë një deklaratë në të cilën bën me dije se biznesmeni së bashku me të birin ka kundërshtuar policinë dhe janë larguar me vrap nga makina, Opinion.al ka arritur të sigurojë këtë video nga Kullat përballë piramidës.

Në video shfaqen dy persona, në të njëjtën orë shfaqen duke vrapuar në drejtim të piramidës. Në ndjekje të tyre është një polic.

LEXO EDHE  Aplikimet për oficerë të Policisë Kriminale, policia apel të diplomuarve: Bëhuni pjesë

Orari i videos përkon me orën e pretenduar nga biznesmeni, por edhe nga Policia.

Ndërkohë që policia ka ndaluar makinën e biznesmenit, të cilën e drejtonte djali i tij, në afërsi të Ambasadës Ruse. Nuk dihet nëse largimi ka ndodhur pas përplasjes me policinë apo pas saj.

Tashmë biznesmeni i është drejtuar publikisht Prokurorisë që të ndjekë policinë për dhunë, ndërsa policia ka bërë kallzim me akuzë për kundërshtim të punonjësit të policisë.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here