Turqi, sulm me veturë bombë kundër një rajoni policie

Një sulm me veturë bombë goditi sot selinë e policisë në Midyat, në juglindje të Turqisë që është me maxhorancë kurde, një ditë pas një sulmi të ngjashëm në Stamboll ku u vranë 11 perosna, njoftoi agjencia zyrtare e lajmeve “Anadoll”.

“Një shpërthim i fuqishëm ndodhi para godinës së policisë në këtë qytet të provincës Mardin ndërkohë që ambulancat mbërritën menjëherë në vendngjarje”, theksoi agjencia që ia atribuon këtë sulm rebelëve kurdë. Sipas kanalit televiziv NTV shumë persona janë të palgosur nga ku sulm.

LEXO EDHE  Po e ushqente me gji, nëna pëson atak kardiak dhe bie sipër foshnjës. Vdesin të dyja


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here