Kërcënim për bombë në avion, “EgyptAir” bën ulje emergjente

Gjatë fluturimit nga Kajro për në Pekin, një avion i “EgyptAir” ka kryer një ulje emergjente në Uzbekistan pasi kishte marrë një kërcënim me bombë.

118 udhëtarët dhe 17 anëtarët e bordit janë evakuuar pa rrezik pasi aeroplani i udhëtarëve.
The Independent njofton se Uzbekistan Airëays ka thënë në një komunikatë për media se “një informatë është marrë për një mjet të mundshëm shpërthyes në bord” në orët e hershme të së mërkurës.
“A330” u ul në Aeroportin Ndërkombëtar “Urgench” dhe shërbimet e sigurisë janë duke e hetuar aeroplanin.

LEXO EDHE  Erdogan njofton prodhimin e vaksinës turke kundër Covid-19: Gati në vjeshtë


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here