Berisha-gazetares: Mos u bëj zëdhënëse e Shullazit

Jashtë sallës së Kuvendit ish-kryeministri Berisha është pyetur nga mediat për deklaratën e tij në parlament, ku kërkoi armatosje të popullit për t’u mbrojtur nga Shullazi dhe bandat e lidhura me qeverinë.

Por i pyetur nga një gazetare e televizionit Ora News, Berisha është treguar i ashpër në përgjigjen e tij.

LEXO EDHE  “Operacioni i paprecedentë”/ Zbardhet plani i PD për rikuperimin e parave publike të vjedhura

“Mos u bë zëdhënëse e Shullazit moj zonjë, ty të kanë porositur falangat e krimit. Unë asnjë presje nuk i heq asaj çfarë thashë.  Ajo është një organizatë kriminale”, iu drejtua Berisha gazetares.