Aksident tragjik, humb jetën një person në Lurë

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur në vendin e quajtur Fushë­Lurë, mbrëmjen e djeshme rreth orës 23-30.

Shoferi i automjetit tip “Land Rover” me targa KR 6461 A, Ndriçim Cuku, 30 vjeç, banues në fshatin Lurë e Vjetër  ka dalë nga rruga dhe si pasojë ka gjetur vdekjen pasagjeri.

LEXO EDHE  BE aktivizon mekanizmat e emergjencës civile, drejt Shqipërisë 2 helikopterë

Viktima e aksidentit është shtetasi me inicialet F K, 26 vjeç, banues në Lurë. Forcat e policisë kanë shkuar në vend ngjarje ku kanë bërë shoqërimin e drejtuesit të mjetit për në Komisariatin e Policisë Dibër. Grupi hetimor po kryen veprimet në vend ngjarje për të përcaktuar shkakun e daljes nga rruga të automjetit.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here