Pronari i Dortmund, Watzke: “Gotze e ka derën e hapur”

Ishte një nga lajmet më të bujshme të muajit të kaluar. Borussia Dortmund planifikon rikthimin e Mario Gotze-s.
Tashmë është prononcuar edhe pronari i BVB Joachim Watzke, duke i lënë tifozët të ëndërrojnë: “Çdo lojtar që ka dhënë kontributin e tij për këtë klub, dera është e hapur.”

Gotze ka luajtur për Borussia-n që kur ishte një fëmijë, ai kreu 114 paraqitje me ekipin e parë duke shënuar 31 gola dhe përgatitur 43 të tjerë përpara se të transferohej te Bayern për 37 milionë euro. Tifozët e BVB për shumë kohë nuk ja falën Gotze-s largimin për te Bayern, por koha mesa duket shëron çdo plagë.

LEXO EDHE  Serie A/ Napoli merr fitoren e 5-të radhazi, vazhdon kriza e Lazios

“Gotze është një lojtar i Bayern dhe ka një kontratë deri në vitin 2017 me bavarezët, dhe deri tani nuk kam dëgjuar as nga lojtari dhe as nga klubi i tij aktual, se palët duan të ndërpresin marrëdhënien. Prandaj do të ishte mungesë respekti të flisja për një lojtar që aktualisht i përket Bayern-it,” përfundon Watzke.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here