Lufta e djeshme në Shkodër, identifikohet autori dhe i plagosuri

Një përplasje me armë ndodhi mesditën e djeshme në Shkodër dhe një person mbeti i plagosur, e një tjetër në kërkim. Burime nga policia lokale kanë bërë të ditur për SYRI.net se, është shpallur në kërkim 19-vjeçari, Alban B., nga Shkodra.

Hetimi dhe shpallja në kërkim e tij është bërë pasi një ditë më parë në në orën 12.30, në lagjen “Vojo Kushi”, pranë Teatrit “Migjeni” ka tentuar të vrasë me armë zjarri Jonuz A., po 19 vjeç, i cili po udhëtonte me mjetin tip “Audi”, me targë AA 668 JP.

LEXO EDHE  Covid-19 në Shqipëri, 35 humbje jete dhe mbi 6 mijë raste në 1 javë

Kur policia ka shkuar në vendin e ngjarjes ka gjetur dhe bllokuar dy gëzhoja model 56, kalibër 7.62 mm, si dhe mjeti me targë AA 668 JP.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here