Aktivitete për autizmin, nesër kufizim të lëvizjes me makinë

Bashkia e Tiranës njofton qytetarët se nesër, më datë 2 prill, ora 10:00 – 11:00, do të ketë kufizim të lëvizjes së automjeteve përgjatë Bulevardit “Dëshmorët e Kombit” dhe “Zogu I”, për shkak të organizimit të aktivitetit nga nisma “Run4autism”, ku dhjetëra qytetarë do të vrapojnë për të mbështetur personat me aftësi të kufizuar, të prekur nga forma të ndryshme të autizmit.

Ky aktivitet do të filloje në orën 10:00 në sheshin “Nënë Tereza” dhe do të vazhdojë drejt Sheshit “Skënderbej” dhe Bulevardi “Zogu I”, duke përfunduar te ish-Stacioni i Trenit, e më pas do të rikthet sërish për të përfunduar te Parku i Liqenit Artificial. Gjatë kësaj kohe do të lejohet qarkullimi për automjetet përgjatë Bulevardit “Zhan’Dark” dhe Bulevardi “Bajram Curri”, në pjesën që kryqëzohen me Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, thuhet në njoftimin e bashkise.

LEXO EDHE  Denoncimi/ 200 mijë euro mes Koçit dhe Bushit! Ja pse po zihen socialistët në Fier


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here