Arrestohet në avion japonezi, ja arsyeja

Një shtetas japonez është arrestuar për një arsye të thjeshtë në një avion.

Japonezi i quajtur Pae, kishte refuzuar të ulej në ulësen e tij gjatë shërbimit të ushqimit sepse kishte dashur të bënte joga dhe të meditonte.

Ai kishte dashur të shkonte në pjesën e pasme të avionit dhe të qetësohej por ishte irrituar kur gruaja e tij dhe përgjegjësit nuk e lejonin të bënte atë për çfarë kishte nevojë.

Zyrtar të FBI në gjykatë u shprehen se Pae kishte bërtitur se do të vriste pasagjerë dhe se nuk ka zot dhe thanë se nëse ky i fundit lirohet do të jetë rrezik për gruan e tij, veten dhe të tjerët.

LEXO EDHE  Shkaktoi skandal me fotot nën shoqërinë e dy biondeve, Rooney: Kam gabuar, i kërkoj falje familjes!

Gruaja e tij gjatë kësaj kohe është duke qëndruar në një hotel ku është e mbrojtur. Avokati i japonezit, Kim tregoi se çifti kishte ardhur për të festuar 40-vjetorin e tyre në Hawai, ai pohoi gjithashtu për një krizë të klientit të tij.

Pae i tha gjykatës se ai kishte 11 ditë që nuk kishte fjetur dhe gjithçka ishte si pasojë e këtij fakti./lajmi.netPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here