UEFA përjashton skuadrën rumune

Finalisti i Europa Ligës në sezonin e kaluar, Dnipro Dnipropetrovsk, është përjashtuar nga kompeticionet e Evropës për një sezon nga UEFA për shkak të thyerjes së rregullave financiare.

Ukrainasit janë në mesin e tri skuadrave të dënuara me një vjet përjashtim së bashku me Inter Baku nga Azerbajxhani dhe Targu Mures nga Rumania.

LEXO EDHE  Milani pranë blerjes së madhe, ylli i Realit drejt San Siros

UEFA thotë se vendimi vlen për çfarëdo formati të garave që ato sigurojnë pjesëmarrje.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here