Partizani, 20 mijë euro premio për tri fitoret e radhës

Presidenti i Partizanit, Gazmend Demi, ka vendosur një tjetër premio të majme për lojtarët e tij në rast se arrijnë të fitojnë tri ndeshjet e radhës.

20 mijë euro do të jetë shuma nëse të kuqtë marrin 9 pikë të plota në takimin ndaj Laçit në transfertë, me Flamurtarin po jashtë fushe, si dhe me Vllazninë në shtëpi, shkruan Panorama Sport. Një gjë e tillë lojtarëve u është bërë me dije ditët e fundit, duke rritur edhe më shumë karikimin në radhët e tyre.

Kampionati ka hyrë në një fazë finale dhe drejtuesit e kuq po mundohen t’u qëndrojnë afër lojtarëve në të gjitha mënyrat, përfshi këtu edhe aspektin financiar. Nuk duhet të harrojmë se barazimin me Skënderbeun presidenti Demi e konsideroi fitore dhe u dha lojtarëve 15 mijë euro premio, siç u pati premtuar. Madje ai shtoi të njëjtën shumë për fitoren ndaj Teutës.

LEXO EDHE  Theophilus Solomon e mbyll aventurën me NK Istra, surprizon me klubin e ri

Pas trepikëshit që të kuqtë morën në Durrës, drejtuesit shpërndanë 30 mijë euro për skuadrën. Burime pranë klubit bëjnë me dije se Demi do të vazhdojë të motivojë lojtarët e tij deri në fund të kampionatit me shuma të ndryshme shpërblimesh për ndeshjet që do të luajnë në këtë fazë të katërt të kampionatit.

Titulli kampion është objektivi final i Partizanit në këtë sezon futbollistik dhe katër pikë diferencë nga vendi i parë shihen si të rikuperueshme nga të kuqtë. Por, duhet pranuar se dy transfertat e para të skuadrës që drejtohet nga Agostineli nuk janë aspak të lehta, duke parë se luhet ndaj kurbinasve dhe vlonjatëve, që nuk kanë pozita shumë komode në tabelën e renditjes dhe rrezikojnë objektivat e tyre.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here