Mbyllet pas 55 seancave gjyqi për vrasësin me pagesë Julian Sinanaj

Ka përfunduar procesi gjyqësor për Julian Sinajn, i akuzuar nga prokuroria si vrasës me pagesë. Gjykata e Krimeve të Rënda mbylli procesin gjyqësor pas 55 seancave, ndërsa javën e ardhshme do të pretenca për të akuzuarin dhe 8 personat e tjerë, me të cilin ai bashkëpunonte, shkruan Oranews.

Për “Bandën e Tritolit” është ende në kërkim edhe Genis Mëhillaj, i cili ka mundur t’i shpëtojë arrestimit.

LEXO EDHE  Qeveria kompensoi vetëm 4 % të të sëmurëve me Covid, Vokshi: Kush përfitoi nga tenderat sekretë?

Kundrejt pagesave të majme, Sinanaj kryente shpërthime me eksploziv duke vrarë biznesmenë të ndryshëm, ndërsa në shënjestër kanë qenë edhe ish-Prefekti i Vlorës, Bensik Dervishi dhe ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ardian Kollozi.

Sinanaj u arrestua në Tiranë, në janar të vitit 2014 me një sasi të konsiderueshme armësh dhe eksplozivësh.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here