Meta takon homologun e zëvendësit të Bushatit në Itali dhe e paraqet si sukses

Komisioneri për Zgjerim në BE, Johanes Hahn, deri në këto moment nuk i ka rezervuar një takim kryeparlamentarit Ilir Meta.

Edhe pse është takuar me liderët e partive politike PD dhe PS ku ka diskutuar me ta miratimin e reformës në drejtësi, Hahn nuk ka preferuar ta bëjë një gjë të tillë me kryetarin e LSI këtë çështje.

LEXO EDHE  Lidhjet e Vuçiçit dhe Qeverisë serbe me mafian? DW: Një skandal i madh mafio-politik

Megjithatë kryeparlamentari Meta, në një përpjekje për të tërhequr vëmendjen, është takuar sot me homologun e zëvendësit të Bushatit në Itali, nën-Sekretarin e Shtetit për Politikën e Jashtme të Italisë, Vincenzo Amendola.

Tema e diskutimit mes tyre ishte ajo e integrimit europian, një temë kjo e munguar mes komisionerit Hahn dhe kryeparlamentarit Meta.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here