Kush është ‘vrasësi i heshtur’ në shtëpinë tonë

Miliona njerëz ende besojnë se nëse ushqimi prek vetëm për disa çaste dyshemenë nuk ka problem për ta konsumuar.
Por shkencëtarët kanë arritur në përfundimin se ky është vetëm një mit dhe pretendojnë se një e treta prej nesh vënë shëndetin në rrezik duke ngrënë ushqime të pista.

Në mënyrë të veçantë, ata janë të shqetësuar në lidhje me infektimin tonë nga E. coli dhe Salmonella. Baktere te tilla infektojnë ushqimet në çast dhe po quhen ‘vrasës të heshtur’, transmeton DailyMail.

(Boldnews)

LEXO EDHE  Pandemia/ Shpërthen një valë e re infektimesh në Kinë


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here