Fushata e Ramës me studentët e ekselencës, ja letra që u dërgon

Partia Demokratike publikoi sot disa mesazhe qe sipas saj, kryetari i PS, Edi Rama u ka dërguar gjimnazistëve me rezultate të shkëlqyera.

Në mesazhet elektronike të dërguara nga adresa [email protected], kryeministri u kërkon nxënësve të ekselencës t’i bashkohen Partisë Socialiste. Për PD -në këto janë letra shantazhuese dhe të paligjshme.

“Edi Rama i konsideron shkollat publike në vend, si organizata të partisë së tij dhe gjimnazistët si të rinj të paditur, duke ndërhyre brutalisht tek ta, me anë të letrave ku ju kërkon anëtarësim.Me këto letra shantazhuese dhe të paligjshme, siç mund ti shihni në ekran, Edi Rama ushtron presion prej kaçaku ndaj Mateos në këtë rast, apo Artemisit në këtë rastin tjetër, duke ju kërkuar një PO të shpejtë, provë e delirit të rënduar në kokën e tij, prej sundimtari dhe satrapi oriental”, thuhet në një reagim të PD.

LEXO EDHE  Dirigjenti i njohur thirrje Ramës: O Pasha, mblidhi qentë dhe zagarët

Letra e paligjshme  e Rames per nxenesit e ekselences-2

Letra e paligjshme  e Rames per nxenesit e ekselencesPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here