Ankohet Joleza Koka: Në Pogradec më thirrën “O Nard Ndoka!” (VIDEO)

Ish-kryetarja e FRESSH-it, Joleza Koka, është shmangur disi tashmë nga drejtimi i forumit eurosocialist, por sërish nuk mungon në media. Ajo ka qenë e ftuar në In TV, ku ka diskutuar me dy djemtë Mateo e Rudi për temën “Mediat informojnë, disinformojnë apo provokojnë”.

Gjatë bisedës ajo tregoi një ndodhi në Pogradec, kur dy vajza të vogla e kishin krahasuar me Nard Ndokën. “Ishim në një fshat të Pogradecit para pak ditësh dhe po shikonim për një hapësirë sesi mund të krijonim një çerdhe për fëmijët dhe ndërkohë ishin duke kaluar dy vajza të vogla dhe po qeshnin ‘hahahaha’, duke thënë, ‘u ja kjo Nard Ndoka’, dhe ashtu me ato çantat mbi kurriz u larguan.

LEXO EDHE  Lajm i trishtë/ Ndahet nga jeta aktivisti i njohur shqiptar në Amerikë! Emri (Foto)

Tani unë jam ngritur vullnetarisht nga Tirana dhe kam shkuar në drejtim të Pogradecit me qëllimin sesi mund të ndihmojmë komunitetin dhe Nard Ndoka qenkam unë. Tani unë nuk e kuptoj, unë nuk kam pse të ndihem keq”.

Si si të thanë, Nard Koka?
Po, por..

Pyetje: Mirë se ti nuk do të sulmohesh por Babastars pse i sulmove?
E kisha me Getoarin unë.

Po ai pjesë e Babastars është, madje thote…Që gjenerata po merr kot dreqi e mori.
Po kalon nga tema në temë dhe ajo është një temë tjetër shumë e rëndësishme.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here