Fotoja e vogëlushes që po përlot gjithë botën

Davitt Walsh është kthyer në një hero në Irlandë. Ai arriti të shpëtonte një fëmijë të vogël, pasi makina në të cilën udhëtonte babai i saj, dy vëllezërit, halla dhe gjyshja u fundos në det.

Ata u mbytën që të gjithë, përveç Rioghnach-Ann McGrotty, e cila ishte e vetmja që i mbijetoi aksidentit të frikshëm.

Fotoja e heroit 29-vjeçar Davitt Walsh me foshnjën 4-muajshe në dorë po bën xhiro në internet.

Nëna e foshnjës, ndonëse ka humbur pjesën më të madhe të familjes thotë se ai i ka dhënë një arsye për të vazhduar jetën.

LEXO EDHE  I përfshirë në rrjete spiunazhi, vdes papritur ambasadori serb

Ndonëse konsiderohet hero ai thotë se nuk do t’i harrojë kurrë britmat.

Walsh shpëtoi nga mbytja vogëlushen, të cilën e kishte nxjerr në dritaren e thyer të makinës babai i saj.

“Ai më pa dhe më tha: Shpëtoje vogëlushen time. S’mund të bëj gjë tjetër. Makina u fundos shumë shpejt”, tregon ai.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here