15 kombinime të shenjave të horoskopit që do të ishin çifti perfekt

Ka shumë shumë gjëra për të kuptuar se një person është i duhuri për ne, duke nisur që nga ushqimi deri tek këngët e preferuara. Por ndoshta mbi të gjitha është faktori më relacional: Përputhshmëria astrologjike.

Tani shenjat e zodiakut na e bëjnë më të lehtë për të kuptuar se kush do të qëndrojë me ne për një kohë më të gjatë dhe kush nuk përputhet me karakterin tonë.

Peshorja dhe Luani

Njerëzit me këto shenja zodiaku janë njerëz aktiv në shoqëri. Ata i duan tubimet sociale dhe janë shumë më të hapur në shprehjen e vetës. Luani gjithmonë ka kërkesa dhe Peshorja do t’ja plotësoje ato.

Dashi dhe Ujori

Çifti me këto dy shenja kurrë nuk do të provojë të jetojë në monotoni. Sepse ata të dy i duan gjërat aventureske dhe emocionuese. Këto të dy gjithashtu mund të jenë shumë inovativ sëbashku, por edhe duan t’i japin liri apo hapësirë njëri-tjetrit.

Dashi dhe Gaforrja

Një dash është gjithmonë i guximshëm. Trimëria e personalitetit të tij, ajo energji e lartë, gjithmonë do ta magjepsë gaforren, e cila do të përpiqet të nxisë më shumë energji tek Dashi.

Peshqit dhe Dashi

Peshqit dhe Dashi mund të jenë goxha mirë me njëri-tjetrin dhe ata duhet të ndajnë një lidhje të thellë mes tyre. Peshqit do të
jetë delikatë nga ana e tyre, ndërsa dashi tenton të jetë një lider dhe ky bilanc do të ndihmojë marrëdhëniet e tyre të zgjasë më gjatë.

Demi dhe Gaforrja

Këto shenja plotësojnë njëra-tjetren edhe në mënyrën që ata të mbajnë një mirëkuptim të ndërsjellë mes tyre. Gaforrja udhëhiqet me zemër dhe Demi do të jetë mbështetës. Për ta familja është kryesorja e fakti se mbi të gjitha duhet të qëndrojnë së bashku.

Demi dhe Bricjapi

Këta të dy e duan njëri-tjetrin përmes një të kuptuari telepatik. Demi do të admirojnë punë dhe natyrën e qeshur të Bricjapit, ndërsa Bricjapi do të vlerësojë natyrën e ndjeshme të tjetrit.

Shigjetari dhe Dashi

LEXO EDHE  Do udhëtoni drejt Holandës? Kujdes, ja rregullat e reja nga 8 gushti

Një shigjetar gjithmonë ndjek zemrën dhe asnjëherë dramat. Ai është gjithashtu person argëtues dhe i dashur, nga ana tjetër, dashi është një flutur sociale dhe kështu që nuk do të ketë hapësirë për dramë.

Gaforrja dhe Peshqit

Këto dy shenja janë shenja të ujit, të cilat tregojnë lidhjen e tyre shpirtërore. Ata të dy janë sentimentalë në natyrë dhe të dy përpiqen shumë për të mos lënduar njëri-tjetrin.

Luani dhe Shigjetari

Këto dy zodiakë kur janë bashkë shfaqin natyrë të dashur. Luanët janë pak kokëfortë, por Shigjetari do ta dojë besimin e Luanit dhe do ta ndihmojë në gjetjen e zgjidhjeve për problemet e tyre.

Virgjëresha dhe Bricjapi

Virgjëresha si natyre është e zhytur në mendime dhe shumë introverte, por kur është me një Bricjap hapet shpejt dhe bëhet plotësisht e sinqertë me personin tjetër. Bricjapi do të tërhiqet lehtë, pasi Virgjëresha të çlirohet.

Luani dhe Binjakët

Çifti aventuresk me shumë fat. Luani fokusohet në të qenit një partner lider dhe Binjakët kanë prioritet që tjetri të ndihet i dashuruar.

Ujori dhe Binjakët

Këto dy shenja të ajrit tregojnë se partnerët do të jenë së bashku në uljet dhe ngritjet e jetës. Binjakët admirojnë idenë se ujori është krijues, çka do t’i ndihmojë ata të ecin së bashku në jetë.

Akrepi dhe Luani

Akrepi mund të jetë me një gjuhë të mprehtë dhe xheloz, por Luani do ta ushqejë tjetrin me epsh dhe sfida. Natyra e tyre mund t’i shtojë më shumë shkëndija lidhjes.

Binjakët dhe Peshorja

Binjakët dhe pershorja përshkruajnë çiftin që ka seksualitet dhe dashuri të pangopur. Marrëdhënia në mes të këtyre shenjave do të jetë e shpejtë dhe e freskët. Ata të dy do të gjejnë mënyra për të krijuar qetësi mes tyre.

Gaforrja dhe Peshqit

Këto shenja uji janë shumë më të pajtueshme. Peshqit janë shumë njerëzorë, kur gaforret të edukuar marrëdhënie. Kur ata lidhen, raporti i tyre bëhet i pathyeshëm.

Burimi: Wittyfeed

 


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here