Pique dhe Neymar, të padisiplinuarit e Barcelona

Teksa Barcelona është në kërkim të tripletën për të dytin vit radhazi, nuk është surprizë të mësosh se trajnri Luis Enrique ka një kod strikt sjelljeje mbi lojtarët e tij.

Gjatë një interviste delegati i Barcelona Carles Naval zbuloi se Enrique i gjobit lojtarët me 200€ nëse ata vonohen në stërvitje dhe 400€ për vonesë në ndeshje.

Herën e dytë që shkejlja përsëritet, gjoba dy-fishohet për stërvitjen dhe katër-fishohet për ndeshjen. Listën e të gjobiturve e kryeson Gerard Pique me një gjobë prej 6,200 €. Lista me lojtarët e gjobitur nga klubi i Barcelona Neymar vjen i dyti, me 1,200 €, Adriano i treti me 1,000 € dhe Arda Turan me 600 €. Lojtarëve i kërkohet të vijnë një orë përpara fillimi të stërvitjes dhe gjobiten qoftë edhe për një minutë vonesë.

LEXO EDHE  Ndryshim i papritur gjyqtarësh për Vllazninë, një greke në sfidën e kthimit ndaj AEL

Por në krahun tjetër, pjesa tjetër e klubit duke përfshirë Lionel Messi, Luis Suarez, Javier Mascherano dhe Andres Iniesta ndër të tjerë nuk janë gjobitur asnjëherë. Sergio Busquets dhe Dani Alves janë dy emra të tjerë që bien në sy për mos gjobitje dhe mund t’iu kërkohet nga trajneri i tyre ti mësojnë disa gjëra Pique dhe Neymar mbi korrektësinë.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here