Gruaja që u dashurua dhe u martua me dhuruesin anonim të spermës

Dy të huaj të cilët ranë në dashuri, pa qenë në dijeni se kishin një vajzë bashkë, kanë lidhur kurorë dhe tashmë historia e tyre e bukur dhe unike e dashurisë do të shndërrohet në një film artistik.
Aminah Hart dhe Scott Andersen, nga Viktoria, u dashuruan në vitin 2013, një vit pasi vajza e tyre Leila kishte lindur.
Z. Andersen ishte një donator sperme dhe zonja Hart kishte vendosur të mbetej shtatzënë përmes metodës IVF, pas humbjes tragjike të dy djemve, Marlon dhe Louis, si pasojë e një çrregullimi gjenetik.
Kur lindi të bijën kurrë nuk do ta kishte menduar se babai i foshnjes do të ishte shumë shpejt burri i saj i ardhshëm, me të cilin u martua në një ceremoni mbresëlënëse me pamje nga oqeani.
Kur fëmija Leila lindi më 14 gusht 2012, me një peshë të shëndetshme 3.9 kg, znj.Hart kishte shprehur dëshirën që babai i fëmijës të luante një rol të rëndësishëm në jetën e tyre, duke qenë se vetë ajo ishte rritur pa baba.
Nëna e zonjës Hart, Helen bëri disa kërkime dhe arriti të gjente online një fotografi të Z. Andersen. Ajo e inkurajoi vajzën e saj për të kontaktuar me klinikën në mënyrë që ata të mund t’i thonin zotit Andersen nëse kishte dëshirë të shihte një foto të vajzës së tij dhe për fat të mirë burri kishte shprehur gatishmërinë.
Pas takimit ndodhi edhe mrekullia. Çifti ra në dashuri me njëri-tjetrin, për t’u martuar 12 muaj më vonë dhe lumturuar pamasë vajzën e tyre me pamje prej ëngjëlli.

LEXO EDHE  Zhduken provat e NASA për jetesën antike në Mars

ggggg ggggggggggg
Burimi:DailyMailPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here