Alarm për bombë në aeroportin e Athinës, telefonata: Do të bëhet si në Bruksel

Një alarm për bombë është dhënë në aeroportin ndërkombëtar të Athinës në Greqi.

Sipas mediave greke, një telefonatë anonime dhe alarmin në policinë greke rreth orës 09:35 me orën lokale. Sipas telefonatës, në aeroportin ‘Eleftherios Venizelos’ është vendosur një pako shpërthyese.

“Të evakuohet aeroporti. Do të bëhet njësoj si në Bruksel. Ky nuk është njoftim i rremë”, thuhej në telefonatën anonime.

LEXO EDHE  U dogjën mbi 80 hektarë në Rugovë, pamje nga situata alarmante

Policia menjëherë nisi kontrollet në aeroport për të verifikuar vërtetësinë e telefonatës. Ky kërcënim vjen një ditë pas sulmeve terrroriste në aeroportin dhe metronë e Brukselit, ku humbën jetën 34 persona dhe u plagosën më shumë se 200 të tjerë.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here