Policia belge publikon foton e terroristit, apel në facebook: Nëse e njihni komunikoni me hetuesit

Dy nga tre atentatorët në aeroportin e Brukseli dyshohet se janë hedhur në herë, ndërsa i treti është në kërkim. Kështu ka deklaruar prokurori federal belg, Frederic Van Leuw duke iu referuar 3 burrave që shfaqen në foto.

Apeli i forcave të rendit në rrjetet sociale: “Policia kërkon të identifikojë këtë person. Është i dyshuari për atentatin në aeroportin e Zaventem- shkruan policia belge në Facebook, duke publikuar foton e një prej 3 të dyshuarve. Nëse e njihni këtë individ ose nëse keni informacion për këtë atentat, komunikoni me hetuesit. Ruhet anonimati”.

LEXO EDHE  SHBA paralajmëron Turqinë: Sanksione shtesë nëse blen paketë të re S-400

Në foto, personi që tashmë është në shënjestër të policisë belge por jo vetëm duket duke shtyrë një karrocë bagazhesh ku ndodhet një çantë e zezë. Ai mban syze, është i veshur me një këmishë të çelët dhe një kapele të errët të vendosur në kokë.

(Boldnews)PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here