Ja pse shkenca thotë se duhet të flini të zhveshur

Spain, Mallorca, Naked woman sleeping on bed

Ndoshta e keni provuar më parë dhe që nga atëherë flini të zhveshur, apo ndoshta nuk ju ka pëlqyer fare të flini pa rroba. Por nëse flini të zhveshur ka shumë përparësi për shëndetin.

Këto janë arsyet që shkenca ju rekomandon të flini të zhveshur:

Do të bëni gjumin më mirë
Një organizatë shëndetësore në Amerikë ka ilustruar se ata që flenë me pizhame do të ju rritet temperatura e trupit dhe për këtë arsye nuk do të bëjnë gjumin mirë.

Ndiheni më seksi
Do të ndiheni më atraktivë dhe më të lumtur, sidomos ju që jeni bashkëshortë të dikujt. Ju ndihmon të largoni stresin.

LEXO EDHE  Mjeku italian i dha vetëm 1 muaj jetë, rrëfimi i Kristianës: Ja si e mposhta sëmundjen

Do të ju zvogëlohet madhësia e barkut
Sigurisht që ju rrëshqisni natën dhe lëvizni në gjumë, këto lëvizje ju ndihmojnë të shkrini yndyrën dhe të humbni kalori.

Nuk do të keni nevojë të bëni dush në mëngjes
Sigurisht që të bërit dush çdo ditë ju shkakton nervozë dhe humbje kohe. Pra nëse flini pa rroba ju do të zgjoheni të freskët nuk do të djersiteni dhe nuk do të kundërmoni erë të keqe.

Është më lehtë
Pas një ditë të lodhshme dhe pas largimit të rrobave të ditës, apo rrobave më të rënda ju thjeshtë largoni dhe flini të qetë, është shumë më lehtë.

(Boldnews)PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here