Foto/ #LutemipërBrukselin, mbushen rrjetet sociale

Ashtu siç njerëzit u lutën për Parisin për sulmet që goditët atë, “Pray for Paris”, ashtu ndodhi edhe për Brukselin. 

PrayforBrusesels, është përhapur me foto të ndryshme në shenjë të flamurit belg, edhe në internet si në rrjetet sociale si Facebook, Instagram dhe Twitter. njerëzit kudo në botë kanë reaguar në këtë formë në sensibilizim të ngjarjes tragjike në Bruksel. Madje në një foto paraqitet një ilustrim i një francezi që tashmë ngushëllon belgun.

Përmes hashtageve #PrayforBrusesels (Lutu për Brukselin) apo #PrayforBelgium qindra mijëra njerëz kanë bërë postime të ndryshme në shenjë solidariteti.

Nga sulmet e sotme që u morën përsipër nga ISIS, mbetën të vrarë të paktën 34 persona, si dhe u plagosën 136 të tjerë.

LEXO EDHE  VKM tjetër për Teatrin/ Dy shkeljet e reja kushtetuese të Rama-Veliaj nën indiferencën olimpike të SPAK


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here