Foto Lajm/ Mesazhi i refugjatit të vogël në Idomeni: “Ndjesë për Brukselin”

“Ndjesë për Brukselin”, është mesazhi që një fëmije në kampin e refugjatëve në Idomeni (në kufirin mes Greqisë dhe Maqedonisë) i ka dërguar viktimave të sulmeve të sotme terroriste në Bruksel.

Brukseli u godit në orët e para të mëngjesit të së martës nga 4 shpërthime, dy prej të cilëve në aeroportin Zaventem, kurse dy të tjerët në dy stacione metroje. Burimet zyrtare flasin për të paktën 34 viktima, 14 prej të cilëve kanë humbur jetën në aeroport dhe 20 në stacionet e metrove. Bilanci i të plagosurve ka shkuar në 136 persona.

bbbbb

(Boldnews)PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here