Shoqëria Civile dhe të rinjtë e FRPD mblidhen tek Liqeni: Nuk do lejojmë betonizimin

Shoqëria Civile dhe të rinj të Forumit Rinor të Partisë Demokratike janë mbledhur edhe mbrëmjen e sotme tek parku i liqenit për të mos lejuar betonizimin e tij.

Pavarësisht mungesës së medias ata i kanë bërë thirrje disa herë qytetarëve të bashkohen në qendresë për të mos lejuar vijimin e punës nga ana e Bashkisë së Tiranës, e cila ka zgjedhur të punojë gjatë natës për ndërtimin e parkut të lojërave.

Ndërkohë që mijëra qytetarë vazhdojnë të qëndrojnë tek liqeni për të bllokuar betonizimin e parkut, mediat vizive heshtin. Gjithçka ka marrë kohën e tyre televizive përveç asaj çfarë po ndodh në kryeqytetin shqiptar.

LEXO EDHE  Çfarë po ndodh me Euron? Zbret në nivelin më të ulët që nga shtatori 2019

Dueli vazhdon, nga njëra anë shoqëria civile e vendosur për të mos lejuar betonizimin e parkut dhe nga ana tjetër Bashkia me oligarkët e saj për të ndërtuar bizneset në zonën e vetme të gjelbëruar të kryeqytetit shqiptar.

(Boldnews)

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here