Të paktën 39 civilë të vrarë nga bombardimet kundër ISIS-it

Të paktën 39 civilë mes të cilëve shtatë femra dhe pesë fëmijë u vranë sot gjatë bombardimeve në Raqa, bastion i grupit xhihadist Shteti Islamik (ISIS) në veri të Sirisë, njoftoi OSDH-ja.

“Bombardimet u zhvilluan si nga regjimi sirian edhe nga aviacioni rus”, theksoi Rami Abdel Rahmane, drejtor i Vëzhguesit Sirian të të Drejtave të Njeriut (OSDH), një ditë pas vdekjes së 16 civilëve nga sulmet ajrore në të njëjtin qytet.

LEXO EDHE  Shkaktoi skandal me fotot nën shoqërinë e dy biondeve, Rooney: Kam gabuar, i kërkoj falje familjes!


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here