MESAZHET/ Vrasja e Artan Santos, ja faktet që dërgojnë qytetarët

Vrasja e bankierit Artan Santo ndodhur më qershor të vitit 2014, përpara zyrës së tij të punës në ish-bllok, ka qenë edhe objekt i bisedës së mbrëmshme në “Opinion”, ku u trajtuan vrasjet më misterioze të ndodhura në Shqipëri, në 50 vitet e fundit. Menjëherë pas trajtimit të vrasjes së Artan Santos, në inboksin e faqes zyrtare të “Opinion”, kanë mbërritur shumë mesazhe nga persona të ndryshëm të cilët thonë se kanë dijeni për ngjarje.

Mesazhi i Parë

Rasti Santo ai matorr para sa të ndodhëj vrasja unë e kam parë më sytë e mi duke kaluar në Lezhë. Dhe më bëri përshtypje se si mbaheshin të dy skafantra të zeza, ku në Lezhë skafandrën rrallë e mbajnë ata që i japin motorrit. Por unë më aq sa pashë pasagjeri mu duk si fëmër, por u habita me matorr të zi dhe skafandra të zeza

Mesazhi i Dytë

Përshëndetje Blendi!

Jam një qytetar që kam punuar nën vëzhgimin e disa kamerave ne nje biznes privat..ate ditë qe ndodhi ngjarja kam nje nga kamerat qe ndodhej tek hyrja e liqenit me sakt kamera e lokalit te ish divina qe duket shume qarte rruga nga ish triangolo e deri te fillimi i diges. Aty jo qe nuk ka kaluar motor, por edhe jam habitur si policia e shtetit nuk ka ardhur te mari filmime. Kjo vrasje eshte nje nga….

Screenshot_9-2

Screenshot_8-2

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here