FOTO/ Kur socialistët i kërkojnë punë Ramës dhe buzëqeshjet e deputetëve

Pavarësisht deklaratave optimiste të kryeministrit Edi Rama se punë ka, duket se socialistët e thjeshtë mendojnë ndryshe.

Socialistët që kërkojnë punë mblidhen gjithmonë pranë Partisë Socialiste kur kjo e fundit zhvillon mbledhje të grupit parlamentar.

Socialistët ndalojnë shpesh deputetët socialistët për t’iu qarë hallet dhe për të kërkuar punë siç dhe deputetët iu patën premtuar gjatë zgjedhjeve. E ndërsa deputetët e kalojnë këtë çast me një buzëqeshje fallco dhe premtimin standard se do të interesohen për ta, kur në fakt sapo largohen i harrojnë menjëherë socialistët e thjeshtë.

Por kryeministri Rama është treguar më real se deputetët e tij.

LEXO EDHE  "2 marsi i Kushtetutës përballë horrllëkut"/ Thirrja e Vasilit: Beteja për Kushtetutën i jep fund pabarazisë

Ai është dukur i nervozuar kur ka dalë nga selia e PS, ndërsa një grup mbështetësish i kërkonin punë.

Rama është fotografuar teksa dilte nga mbledhja e grupit nën shoqërinë sekretarit të punësimeve në PS, Taulant Balla, ndërkohë që një grup socialistësh i kanë treguar CV kryeministrit duke kërkuar vend pune.

Objektivi i aparatit ka kapur Ramën teksa debaton me qytetarët. Ndoshta u ka thënë që socialistët nuk duhet të kërkojnë punë në shtet, ose ndoshta iu kanë thënë që të nisin ndonjë shkollë profesionale…

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here