FOTOGRAFI

FOTO/ Ndryshe nga Tirana, Shkodra xixë. Ademi nxjerr gjithë natën punëtorët të pastrojnë akujt dhe borën

Mëngjesin e sotëm, kryeqyteti është zgjuar i “mbështjellë” nga bardhësia e borës.

Mirëpo, situate paraqitet problematike në disa nga rrugët në Tiranë, ku janë regjistruar aksidente me makina apo incidente të këmbësorëve. Nga ana tjetër, kryebashkiakia e Shkodrës, Voltana Ademi, ka dhënë një shembull me punën e saj në Shkodër. Qyteti është zgjuar i pastruar në rrugë e trotuare nga bora dhe akujt.
Voltana Ademi ka angazhuar gjatë gjithë natës së mbrëmshme, punonjësit e mirëmbajtjes dhe pastrimit për lirimin e rrugëve nga reshjet e borës dhe shmangien e ngricave. Ne profilin e saj në Fb ka publikuar fotot e një nate pune intensive.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Te Fundit

To Top