Universiteti Politeknik i Tiranës ndriçohet me ngjyrat e flamurit të Turqisë/ FOTO

Godina e Universitetit Politeknik të Tiranës, mbrëmjen e së enjtes, është ngjyrosur nga ngjyrat e flamurit turk, në krah të atij shqiptar, bashkë me urimin për 97-vjetorin e themelimit të Republikës së Turqisë.

Sipas një lajmi të agjencisë së lajmeve shtetërore turke në edicionin shqip, “Anadolu”, kjo u bë me iniciativë të ambasadës së Turqisë në Tiranë.

LEXO EDHE  Maqedoni e Veriut/13 viktima dhe 72 raste të reja me COVID-19, shërohen 1 023 pacientë

“Me rastin e Ditës së Republikës së Turqisë, ndërtesa e Universitetit Politeknik të Tiranës në sheshin “Nënë Tereza” është ndriçuar me ngjyrat e flamurit të Turqisë dhe flamurit të Shqipërisë”, shkruan AA.