Rrezik për përmbytje! Ja qarqet ku priten reshje të dendura gjatë fundjavës

Sot pasdite (e shtunë) dhe nesër (e diel) priten reshje shumë intensive në qarkun Shkodër dhe Kukës, parashikon Instituti i Gjoshkencave. Këto dy qarqe rrezikohen më së shumti nga përmbytjet.

Në qarkun Vlorë ato priten mesatare, ndërsa në qarqet e tjera në përgjithësi të dobëta Intensiteti i reshjeve në Veri do të vijë duke u rritur dhe ato do të të shoqërohen edhe me shtëngata.