BOTA

Putin rrethon Moskën me raketa, çfarë po ndodh? (Foto)

Ministria ruse e Mbrojtjes ka njoftuar se për të forcuar mbrojtjen ajrore të Moskës përreth kryeqytetit kanë vendosur sistemin raketor “S-400”.

Në një deklaratë të publikuar nga ministria, thuhet se me qëllim forcimin e sigurisë ajrore të Moskës dhe zonës qendrore industriale në qytetin Podolsk, në afërsi të kryeqytetit kanë vendosur sistemin raketor të mbrojtjes ajrore “S-400 Triumf”, transmeton mapo.

Më 11 janar, do të vendoset në funksion sistemi, thuhet në njoftim.

raketa moske-1 moske-2

армия солдат военный военнослужащий подготовка к параду sale Зенитные ракетные системы ПУ С-400 "Триумф" С 400 триумф пво

moske-4 moske-5 moske-6 moske-7 moske-8 moske-9 moske-10

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Te Fundit

To Top