RAJONI

Sot seanca e jashtëzakonshme për Haradinaj, çfarë pritet të ndodh

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK¬së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze.

Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të shtunën nga Kryesia e Kuvendit të Kosovës me kërkesë të grupit parlamentar të AAK¬së. Ramush Haradinaj është ndaluar më 4 janar në aeroportin e Baselit nga policia franceze, në bazë të një fletarresti lëshuar në vitin 2004 nga Serbia.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Te Fundit

To Top