NDRYSHE

Omega-3 zvogëlon rrezikun e sëmundjeve të zemrës

27d2814d-997b-4f0a-9c70-b0bf41bfbc05_cx8_cy0_cw92_w987_r1_s_r1-655x356

Acidet yndyrore Omega-3 që gjenden te peshqit mund të zvogëlojnë gjasat e sëmundjeve të zemrës, raporton Reuters të dhënat e një studimi të ri.

Omega-3 iu ndihmon edhe njerëzve që konsiderohen seriozisht të rrezikuar nga sëmundje të zemrës si pasojë e nivelit të lartë të yndyrave apo kolesterolit të keq në gjakun e tyre.

Shoqata amerikane e Zemrës rekomandon që të konsumohet peshk së paku dy herë në javë, apo marrjen e shtojcave të acideve yndyrore Omega-3 sa herë që njerëzit nuk kanë mundësi të hanë peshk.

Edhe studime të mëhershme kanë thënë se Omega-3 ndikon në zvogëlimin e të rrahurave jo normale të zemrës, zvogëlimin e sasisë së yndyrës në gjak dhe reduktimin e rrezikut e bllokimit të arterieve.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Te Fundit

To Top